Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
FSP Detva

Užitočné festivalové informácie

Organizačný výbor 54. ročníka Folklórnych slávností pod Poľanou pripravil pre návštevníkov festivalu súhrn užitočných organizačných pokynov:

 

Vstupenky

Zakúpením vstupenky na scénické programy automaticky nevzniká nárok na sedenie
na lavičkách v hľadisku amfiteátra.

Bezpečnosť

V areáli festivalu, sprievodných podujatí a v stravovacom areáli budú po celý čas prítomní pracovníci bezpečnostnej služby, preto organizátori žiadajú návštevníkov rešpektovať ich pokyny. V priestoroch festivalu budú prítomní aj príslušníci štátnej polície, ktorí budú mať stanovisko neďaleko pokladní.

Označenie organizátorov

Členovia programovej rady budú označení visačkou s menom a nápisom Programy. Členovia organizačného výboru budú označení visačkou s menom a nápisom Organizácia.

Čo je zakázané

Plieskanie bičom, púšťanie hlasnej hudby, fotografovanie s bleskom, svetelné efekty, pyrotechnické predmety, otvorený oheň, ostré predmety a ďalšie predmety ohrozujúce bezpečnosť. Drogy, psychotropné látky, horľaviny a zbrane akéhokoľvek druhu. Fajčenie
v uzatvorených priestoroch.

V blízkosti pódií je všeobecný zákaz používať fotografický blesk a iné zdroje ostrého svetla. Z bezpečnostných dôvodov a aby neboli rušené predstavenia a sprievodné programy, je dôrazne zakázané používať drony a bezpilotné lietadlá v celom areáli amfiteátra.

Autorský zákon: Pretože všetky programové výstupy počas festivalu sú chránené autorskými právami, je zakázané zhotovovanie zvukových, filmových, fotografických záznamov alebo videozáznamov, s výnimkou výkonu práce akreditovaných pracovníkov médií označených visačkou akreditovaného novinára.

Straty a nálezy

V prípade straty osobných predmetov a osôb je možné využiť miestny rozhlas so stanovišťom v blízkosti pokladní.

Čo si zobrať

Pokrývku hlavy, občiansky preukaz, preukaz poistenca. Potrebné lieky, hygienické potreby, pršiplášť.

Pitný režim

V areáli amfiteátra sú viaceré toalety a umývadlá. Vo všetkých je pitná voda, ktorú si možno naberať do fliaš.

Občerstvenie

Pre návštevníkov je pripravený dostatočný počet stánkov s občerstvením v stravovacom areáli kde možno konzumovať na mieste zakúpené jedlo aj v prípade nepriaznivého počasia.

Odpadky

Návštevníci sú vyzývaní, aby sa všetkých odpadkov zbavovali len do odpadových košov a nádob, aby odpady separovali podľa príslušného druhu ako je bioodpad, plasty, kovy, sklo, papier do na to určených odpadových nádob alebo stojanov s vrecami. Treba pamätať na to, že najlepší odpad je ten, ktorý sa nevytvorí.

Zvieratá

Do festivalového areálu je povolený vstup psov a iných domácich zvierat len na vôdzke
a s náhubkom. Majitelia sú povinní po svojich zvieratách odstraňovať exkrementy. V opačnom prípade budú vykázaní z areálu.

Do areálu hľadiska nie je vhodné vodiť zvieratá, vo výnimočnom prípade, je možný vstup
s domácim miláčikom, ale je nevyhnutné zabezpečiť nerušené sledovanie programu pre ostatných návštevníkov. Inak bude návštevník vyzvaný na opustenie areálu.

Počasie

Festival sa koná za každého počasia s výnimkou III. stupňa povodňovej aktivity, pri vyhlásení III. stupňa meteorologickej výstrahy a pri vyhlásení mimoriadnej situácie.

V prípade očakávaného pekného počasia je potrebné si chrániť hlavu pred slnkom. Pokrývka hlavy však nesmie zabraňovať ostatným návštevníkom v hľadisku sledovať program. Pre prípad dažďa sa oplatí mať so sebou pršiplášť, prípadne gumenú nepremokavú obuv.

Parkovanie

Parkovné bolo stanovené na 2 € na jeden deň pre osobné vozidlá a motocykle, 5 € na tri dni pre osobné vozidlá a motocykle, 5 € pre autobusy. Je potrebné pripraviť si vopred drobné peniaze. Je odporúčané využiť kyvadlovú dopravu zabezpečovanú SAD, ktorá bude chodiť na amfiteáter
v pravidelných intervaloch od zastávky Detva, Siroň a odchádzať z amfiteátra pol hodinu po ukončení scénických programov z priestranstva vedľa kolotočov. Pracovníci parkovacej služby budú označení oranžovými bezpečnostnými vestami a čiapkami. Na organizovaní parkovania sa budú podieľať aj príslušníci Mestskej polície Detva v uniformách.

Z 54. ročníka Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve budú zhotovené fotografie a audiovizuálne záznamy, ktoré budú zverejnené v masovokomunikačných prostriedkoch mesta Detva www.detva.sk, www.fspdetva.sk, Detvianskych novinách a ostatných akreditovaných masmédiách. Viac informácií na www.detva.sk v sekcii Ochrana osobných údajov.

Text: Zuzana Vrťová

 

 

 


 

webygroup

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár


1400711

Úvodná stránka