Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
FSP Detva

Užitočné festivalové informácie

Organizačný výbor 54. ročníka Folklórnych slávností pod Poľanou pripravil pre návštevníkov festivalu súhrn užitočných organizačných pokynov:

 

 

Z 54. ročníka Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve budú zhotovené fotografie a audiovizuálne záznamy, ktoré budú publikované v masovokomunikačných prostriedkoch.

 

Bezpečnosť a organizátori

V areáli festivalu bude po celý čas prítomná policajná hliadka zabezpečovaná policajtmi v štátnej službe.

Areál amfiteátra a sprievodných podujatí bude zabezpečovať bezpečnostná a poriadková služba.

Členovia programovej rady  budú mať visačky na šnúrke zelenej farby s menom a nápisom PROGRAMY.

Členovia organizačného výboru a obslužný personál bude mať visačky na šnúrke zelenej farby s menom a  nápisom ORGANIZÁCIA.

 

Čo je zakázané

Z bezpečnostných dôvodov a aby neboli rušené predstavenia a sprievodné programy, je dôrazne zakázané používať dron a bezpilotné lietadlá v celom areáli amfiteátra.

 

Pyrotechnické predmety, otvorený oheň, ostré predmety a ďalšie predmety ohrozujúce bezpečnosť. Drogy, psychotropné látky, horľaviny a zbrane akéhokoľvek druhu. Fajčenie v uzatvorených priestoroch.

Pretože všetky programové výstupy počas festivalu sú chránené autorskými právami, je zakázané zhotovovanie zvukových, filmových, fotografických záznamov alebo videozáznamov, s výnimkou výkonu práce akreditovaných pracovníkov médií označených visačkami PRESS,  FOTO. V blízkosti pódií je všeobecný zákaz používať blesk.

 

Straty a nálezy

V prípade straty osobných predmetov a osôb je možné využiť miestny rozhlas so stanovišťom v blízkosti pokladní.

 

Čo si zobrať

Preukaz poistenca, občiansky preukaz.

Potrebné lieky.

Hygienické potreby.

Pokrývku hlavy, pršiplášť.

 

Voda

V areáli amfiteátra sú viaceré toalety a umývadlá. Vo všetkých je pitná voda, ktorú si možno naberať do fliaš.

 

Občerstvenie

 

Pre návštevníkov je pripravený dostatočný počet stánkov s občerstvením v stravovacom areáli kde možno konzumovať na mieste zakúpené jedlo aj v prípade nepriaznivého počasia.

 

Zvieratá

Do festivalového areálu je povolený vstup psov a iných domácich zvierat len na vôdzke a s náhubkom.

Majitelia sú povinní po svojich zvieratách odstraňovať exkrementy. V opačnom prípade budú vykázaní z areálu.

Do areálu hľadiska nie je vhodné vodiť zvieratá, vo výnimočnom prípade, je možný vstup s domácim miláčikom, ale je nevyhnutné zabezpečiť nerušené sledovanie programu pre ostatných návštevníkov. Inak bude návštevník vyzvaný na opustenie areálu.

 

Počasie

Festival sa koná za každého počasia s výnimkou III. stupňa povodňovej aktivity, pri vyhlásení III. stupňa meteorologickej výstrahy a pri vyhlásení mimoriadnej situácie.

V prípade očakávaného pekného počasia odporúčame chrániť hlavu pred slnkom. Pokrývka hlavy však nesmie zabraňovať návštevníkom v hľadisku sledovať program. Pre prípad dažďa sa oplatí mať so sebou pršiplášť, prípadne gumenú nepremokavú obuv.

 


 

webygroup

Mesto Detva


Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

dnes je: 26.6.2019

meniny má: Adriána


1337961

Úvodná stránka