Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
FSP Detva

Detva blahoželá Igorovi Kovačovičovi, zakladateľovi Folklórnych slávností pod Poľanou

Detva blahoželá Igorovi Kovačovičovi, zakladateľovi Folklórnych slávností pod PoľanouVytlačiť
 

Igor Kovačovič v kroji na javisku Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve

Detva, 24. apríl 2018 

Igor Kovačovič je známym slovenským choreografom a dlhoročným kultúrno-osvetovým pracovníkom. Má rád Slovensko - svoju rodnú krajinu, rodnú reč, ľudí aj dedičstvo svojich predkov. Ctí si tieto hodnoty a vedie k tomu aj iných. Je to človek nesmierne pracovitý, precízny, všestranný, zanietený, obetavý a srdečný. S uznaním sa o ňom vyjadrujú najmä ľudia z oblasti kultúry: osvetári, riaditelia kultúrnych zriadení, starostovia, matičiari, vedúci i členovia folklórnych súborov a skupín a mnohí iní.

Folklórne slávnosti pod Poľanou si vážia Igora Kovačoviča a jeho spätosť s Detvou. Za mimoriadne zásluhy a vzťah k Detve mu Detvania pred časom udelili i čestné občianstvo mesta Detva.

Igor Kovačovič 24. apríla 2018 oslávil svoje významné životné jubileum. Oslávencovi sa patrí poďakovať za všetko, čo urobil pre Detvu a Folklórne slávnosti pod Poľanou od roku 1966 až podnes:

  • ako zakladateľ festivalu a uznávaná autorita
  • ako dlhoročný hlavný organizátor vo funkcii predsedu Prípravného výboru, Organizačného výboru, predsedu a podpredsedu Programovej rady
  • ako tvorca mnohých programových koncepcií, dokumentov, podnetných návrhov
  • ako mimoriadne aktívny, všestranný a najdlhšie pôsobiaci člen Programovej rady tohto podujatia
  • ako uznávaný autor, pripravovateľ a režisér desiatok úspešných programov
  • ako spolupripravovateľ jedinečných gramoalbumov hudobnej a piesňovej kultúry regiónov stredného Slovenska, spoluautor publikácie Podpoľanie – tradície a súčasnosť
  • ako odborník folklorista, choreograf, kultúrnoosvetový pracovník i v úlohe učiteľa, šíriteľa, výskumníka, hodnotiteľa, odborného poradcu a tak ďalej.

Folklórne slávnosti pod Poľanou v Detve oslávencovi na tohtoročnom 53. ročníku ako prejav vďaky a uznania venujú samostatný program a okrem toho uvedú i program jubilujúceho súboru Partizán, ktorého oslávenec je dlhoročným choreografom a umeleckým vedúcim.

Poďakovanie patrí i rodine jubilanta, najmä manželke Eve za podporu jeho snažení a poslania pri uchovávaní kultúrneho dedičstva.        

Detva a široká folklórna rodina organizátorov a priaznivcov detvianskych slávností pánovi Igorovi Kovačovičovi k jeho jubileu srdečne blahoželajú a do ďalšieho žitia prajú hlavne veľa zdravia, lásky, spokojnosti a ešte veľa tvorivého elánu.  Nech sú jeho kroky a roky naplnené ozajstným šťastím.                                                                                            

Text: Anna Ostrihoňová, Predsedníčka Programovej rady Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve
Foto: Jozef Fašanga


 
 

webygroup

Mesto Detva


Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

dnes je: 26.6.2019

meniny má: Adriána


1337920

Úvodná stránka