Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
FSP Detva

Najlepšou vizitkou slávností je vysoká návštevnosťVytlačiť
 

Záverečný program slávností.Folklórne slávnosti pod Poľanou, ktoré sa konali v Detve od 12. do 14. júla 2019 boli úspešné. Na hlavnej scéne uviedli počas piatku, soboty a nedele všetky programy okrem jedného scénického bloku v sobotu popoludní, kedy padal dážď. V sobotný večer programy pokračovali až do neskorého večera v pôvodnom pláne a hľadisko prírodného amfiteátra bolo plné, podobne ako aj v piatok večer či v nedeľu počas galaprogramu.

Návštevníci tohtoročné programy hodnotili dobre a pochvaľovali si vystúpenia približne 1700 účinkujúcich, ktorí účinkovali na hlavnej scéne, svoje umenie predviedli v dvoroch a v sprievodných podujatiach.

Folklórne slávnosti pod Poľanou v Detve každoročne navštívi okolo 50-tisíc ľudí. Niektorí si samozrejme pozrú aj viac programov, ďalších viac zaujímajú sprievodné podujatia a výstavy. „Najlepšou odozvou a vizitkou je neupadajúci záujem o toto podujatie zo strany účinkujúcich aj priaznivcov a vysoká návštevnosť,“ vysvetlila predsedníčka Programovej rady slávností Anna Ostrihoňová. Podľa nej sa od Detvy očakáva predovšetkým zachovanie a prezentovanie vlastných tradícií a regiónu Podpoľania. „A to sa Detve a Podpoľaniu darí,“ doplnila predsedníčka Programovej rady 54. Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve.

Spomedzi verejných činiteľov tento rok na Folklórne slávnosti pod Poľanou zavítala ministerka kultúry Ľubica Laššáková, minister obrany Peter Gajdoš, predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ján Lunter, štátni tajomníci či poslanci Národnej rady a Banskobystrického samosprávneho kraja. Verným priaznivcom a návštevníkom festivalu je už dlhoročne bývalý prezident Ivan Gašparovič.

Text: Zuzana Vrťová, Milan Suja

Foto: Milan Suja


 
 

webygroup

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár


1409763

Úvodná stránka