Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
FSP Detva

Slávnosti otvorí Podpolianska pieseň rodiny Vytlačiť
 

Na hlavnej scéne.Jednou z nosných dramaturgických tém tohto ročníka detvianskych slávností je vyzdvihnutie významu rodiny.

„Táto téma dominuje aj v uvítacom programe domácich kolektívov a rodín z Podpoľania a tiež aj záverečnom programe, v ktorom budú zastúpené rodiny a kolektívy i iných regiónov Slovenska,“ informovala Anna Ostrihoňová, programová riaditeľka slávností.

Láska k tradičnej ľudovej kultúre kraja pod Poľanou stále pretrváva. Sú tu silné generácie rodín, kde sa s úctou zachovávajú vzácne dary predkov, tanečníkov, spevákov, inštrumentalistov a odovzdávajú sa svojím synom, vnukom, pravnukom. Úvodný program tohtoročných slávností s názvom Podpolianska pieseň rodiny predstaví niekoľko takýchto rodín.

Priblíži tiež muzikantskú rodinu tak trochu v inom svetle. „Nie často sa stáva, že vidíte tancujúcich muzikantov, ktorí začínali v detskom folklórnom súbore, ako tanečníci a dnes sú z nich výborní muzikanti a vedia pekne zahrať pod nohy,“ povedala Emília Sekerešová, ktorá úvodný program pripravila spolu s Romanom Malatincom. Podľa nej aj folklórny festival v Detve vytvára priestor pre stretnutie rodín, na druhej strane je to aj stretnutie jednej veľkej folklórnej rodiny.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj: (ms)


 
 

webygroup

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár


1409772

Úvodná stránka