Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
FSP Detva

V predvečer Slávností bude verejné blahoželanie 60 ročnému Rádiu ReginaVytlačiť
 

DSC_0351 (3).JPG

V predvečer 52. ročníka Folklórnych slávností pod Poľanou, vo štvrtok 6. júla 2017,

bude v Dome kultúry A. Sládkoviča v Detve slávnostná verejná rozhlasová nahrávka Rádia Regina Banská Bystrica, na ktorej si pri príležitosti 60. výročia rozhlasového štúdia v Banskej Bystrici na spoluprácu zaspomínajú osobnosti rozhlasu a slávností.

Pri tejto príležitosti mesto Detva ako organizátor Folklórnych slávností pod Poľanou odovzdá svojmu dlhoročnému hlavnému mediálnemu partnerovi ocenenie za spoluprácu na folklórnom festivale.

O pripravovanom rozhlasovom podujatí hovorili zástupcovia oboch inštitúcií na Mestskom úrade v Detve 14. marca 2017. Ako upresnil výkonný riaditeľ banskobystrického štúdia Miroslav Debnár, tento rok 5. septembra uplynie 60 rokov, odkedy v roku 1957 otvorili pravidelné vysielanie krajového štúdia v Banskej Bystrici.

i_4338465.jpg

Slávnostnú verejnú nahrávku v predvečer Folklórnych slávností pod Poľanou považuje riaditeľ Štúdia RTVS Banská Bystrica Debnár za milú prirodzenú súčasť dlhoročného partnerstva na festivale.

Pracovníci banskobystrického štúdia nielen ozvučovali ale aj pravidelne realizovali prenosy a záznamy folklórneho dedičstva, ktoré ožívalo po desaťročia na doskách prírodného amfiteátra v Detve.

Rozhlasoví pracovníci spolu s autormi scénických programov a členmi organizačného výboru každoročne spolu prežívajú radosti i starosti diania v zákulisiach a v mediálnom koridore amfiteátra. Vtedy majú za chrbtom tisícky divákov a pred sebou roztancované pódium.

Verejná nahrávka je naplánovaná na 55 minút na štvrtkový podvečer 6. júla 2017 a na jej program sú srdečne pozvaní poslucháči Rádia Regina, ktorí budú mať možnosť osobne stretnúť moderátorov, redaktorov a známe osobnosti folklóru na Podpoľaní.

i_4338467.jpg

Text a foto: Zuzana Juhaniaková


 
 

webygroup

dnes je: 19.4.2018

meniny má: Jela


1107370

Úvodná stránka